Yumuşak Salmastralar

Saf Teflon Yumuşak Salmastralar

Özellikle yüksek sıcaklıktaki, aşırı korozif kimyasal uygulamalar başta olmak üzere bir çok uygulamada güvenle kullanılabilir. Beyaz renkli olması sebebiyle, renk kontaminasyonu oluşma riskini ortadan kaldırır. Akaryakıt, yağ, su, tüm solventler, monomerler, atık su vb. akışkanlarda kullanılabilir. Kullanım amacına bağlı olarak yağlayıcı ilavesiz ve yağlayıcı ilaveli modelleri mevcuttur.


Arkası Yapışkanlı Saf Teplon Şerit Contalar

Yüksek ezilebilirlik kabiliyeti sayesinde çok düşük torklarla sıkıldığında bile, aşınmış ve yüzeyleri bozulmuş flanşlarda mükemmel sonuç verir. PTFE contalara oranla soğuk akma oranı çok düşük düzeydedir. Conta kesim zamanından tasarruf sağlar. Yapışkanlı arka yüzeyi sayesinde montajda, antı-stick özelliğinden dolayı demontajda flanş temizliği gerekmediğinden işçilik zamanını azaltır.


Saf Grafit Yumuşak Salmastralar

Yüksek kimyasal mukavemeti sayesinde her tür kimyasalda kullanılabilir. Her tür pompa ve vana için uygundur. Sertleşmeyen yapısı sayesinde uzun süreli kullanımlarda bile esnekliğini koruyabilir. Düşük sürtünme katsayısı sayesinde millerde aşınmalara sebep olmaz. Düşük sızıntı oranı ile çok yüksek mil hızlarında çalışabilir. Geniş sıcaklık dayanımı sayesinde kroyojenik uygulamalardan yüksek sıcaklıklardaki akışkanlarda kullanılabilir.

Sıcaklık limitleri:

  • 1650 ℃ (oksidasyon oluşmayan uygulamalarda)
  • 650 ℃ (buhar)
  • 450 ℃ (oksidasyon oluşan uygulamalarda)
  • -240 ℃ (kroyojenik uygulamalarda)

Arkası Yapışkanlı Saf Grafit Şerit Contalar

Yüksek ezilebilirlik kabiliyeti sayesinde çok düşük torklarla sıkıldığında bile, aşınmış ve yüzeyleri bozulmuş flanşlarda mükemmel sonuç verir. Conta kesim zamanından tasarruf sağlar. Yapışkanlı arka yüzeyi sayesinde montajda, antı-stıck özelliğinden dolayı demontajda flanş temizliği gerekmediğinden işçilik zamanını azaltır. Yüksek sıcaklık kabiliyeti sayesinde çok çeşitli uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilir.


Seramik Bazlı Yumuşak Salmastralar

Kazan yanma odası kapakları gibi çok yüksek sıcaklıklara maruz kalan noktalar için üretilmişlerdir. Asbest içermeyen yapısı sayesinde insan sağlığına zarar vermez.