Hat Tamir Ekipmanları

Canlı Hat Tamir Kelepçeleri

Canlı Hat Tamir Kelepçeleri, düz borular üzerinde meydana gelen kaçakların hızlı ve kolay bir şekilde tamiri ve aynı zamanda iki boruyu birleştirmek için de kullanılır. 18 bar basınç altında dahi, hattı durdurmaya gerek kalmadan uygulanabilen özelliğiyle kalıcı bir çözüm olarak kullanılmaktadır.Tamir Kelepçeleri, hızlı ve kolay, kaçak onarım sistemidir. Uygulaması oldukça basit olan Tamir Kelepçeleri, duruş ve bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Farklı modelleriyle 18 bar basınç ve 300 ºC sıcaklığa kadar dayanabilmektedir.

"Boru Onar" Acil Hat Kaçak Onarım Kiti

3-4 bar basınç altında hattı durdurmaya gerek kalmadan veya sadece hat basıncı alınarak sistemi boşaltmaya gerek kalmadan uygulanan 2 farklı modeli ile kalıcı bir çözüm olarak her tip boruda ve akışkanda kullanılmaktadır. Bu iki model arasındaki tek fark, sargı bezi şeklinde kullanılan poliüretan reçine kaplı Boru Onar bandajından önce kullanılan ön hazırlık malzemesidir. Basınç olmayan hatlardaki uygulamalarda, Fix Stix isimli Çift Komponentli Çelik Macunu kullanılmakta, 3-4 bar basınç altındaki borularda ise ön hazırlık malzemesi olarak basıncı kesmek amacıyla birbiri üzerine kaynayan elastik bant kullanılmaktadır. Bu elastik bant; Boru Onar bandının reçinesi tamamen donana kadar (yaklaşık 20 dakika) içeriden gelebilecek olan basıncı durdurmaktadır.

"Gold Tape" Teflon Bant

Gold tape, dişli bağlantılarda sızdırmazlığı sağlamak amacıyla, yüksek yoğunluklu %100 saf ptfe’den üretilmiştir. Bu sayede harcıâlem bantlara oranla birçok avantaj sağlar. 3 tur sarım yeterlidir. Toplanma, yırtılma ve sıyrılma yapmaz ve parçalanarak hatları tıkamaz. Vibrasyonda dahi etkisini kaybetmez. Yüksek sıcaklıklarda sertleşmez. Oksijen, sıcak su, kızgın su, buhar, kızgın yağ, basınçlı hava, sentetik ve madeni yağlar, tüm solventler, gazlar ve akaryakıtta kullanılır. Tüm pnömatik ve hidrolik fittinglerde kullanılabilir.