Plakalı Tip Eşanjörler

Aynı veya farklı özelliklere sahip iki akışkan arasında birbirine karışmaksızın, hızlı ve yüksek etkinlikte ısı transferi gerçekleştirebilen ekipmanlardır. Kullanım alanlarına göre contalı, lehimli ve çelik kaynaklı olmak üzere 3 tip plakalı eşanjör bulunmaktadır. En yaygın kullanılan eşanjör tipi contalı tip eşanjörler olduğundan, bu eşanjör tipi genellikle plakalı eşanjör olarak isimlendirilir. Akışa yön veren ve sızdırmazlığı sağlayan özel conta yapısı sayesinde, eşanjör içerisine giren akışkanlar birbirlerine karışmadan etkin bir biçimde ısı transferi gerçekleştirirler.

Her Göreve Hazır

Ürün programımızda, farklı uzunluk, kanal derinliği ve kanal açısına sahip plakalar bulunmaktadır. Bu sayede ısı değiştirici, istenilen görev koşullarına tam uygunluk sağlayacak şekilde tasarlanabilir ve istenilen ısı iletim görevini yerine getirirken, aynı zamanda izin verilen basınç düşümünden de olabildiğince faydalanır. Bu da en optimal fiyatlandırmayı mümkün kılar.

Uygun Fiyata yüksek kalite

Sondex Plakalı ısı değiştirici sağlamış olduğu yüksek verim ve performans ile en optimal fiyatlarla siz değerli müşterilerinin yanındadır.

Uzun Ömür

Yapısında kullanılan korozyona dayanıklı malzemeler, yüksek türbülanslı akış ve plaka yüzeylerinin pürüzsüzlüğü sayesinde kirlenme, kireçlenme, korozyon ve erozyon en az seviyeye düşürülmüştür. Derin basılmış conta kanalları contanın daha iyi desteklenmesini, üst kısmı konik conta yapısı da sıkıştırma kuvvetinin conta ekseninde en üst değere ulaşmasını sağlar. Bu tip contaların sızdırmazlık ve darbelere karşı dirençleri oldukça fazladır ve problemsiz bir işletme sağlar.

1℃ Sıcaklık Farkı? Çok Kolay

Sağladığı tam ters akış sayesinde, akışkan sıcaklıklarının birbirine çok yakın olduğu uygulamalarda bile ideal bir çözüm oluşturur.

Küçük Hafif Ama Güçlü

Düşük ısı iletim yüzey alanının sağladığı kompakt yapı sayesinde, çalışma ağırlığı ve montaj hacmi, aynı görev için tasarlanmış borulu ısı değiştiriciye nazaran çok daha azdır. Bu sayede çok kısıtlı alanlara yerleştirilebildiği gibi, nakliye ve montaj giderlerinden de tasarruf sağlanır.

Mükemmel Refleksler

Sondex Plakalı ısı değiştiriciler, düşük akışkan hacminin sağladığı kısa tepki süresi sayesinde, kullanıcılarına sistemleri daha iyi kontrol etme olanağı verir.

Akıllı Conta

Contalarda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan dolayı akışkanların birbirine karışma riski, kullanılan conta sistemi sayesinde tamamen yok edilmiştir. Şöyle ki ; bir akışkanı sınırlayan contanın diğer tarafında kesinlikle diğer akışkan bulunmaz. Contanın diğer tarafı, üzerindeki özel kanallar sayesinde (mavi ve kırmızı okların plakayı kestiği noktalar), dış ortama açıktır. Bu sayede , conta hasarı durumunda akışkan diğer devre akışkanının bulunduğu kanallara değil her zaman cihazın dışına doğru olur ve hasarın oluştuğu bölgeyi dışarıdan tespit etmek kolaylaşır.

İşletmeci Dostu

Sondex plakalı ısı eşanjörü gerektiğinde kolaylıkla tüm parçaları sökülerek demonte hale getirilebilir. Bu sayede plaka yüzeylerinde kullanıma bağlı olarak oluşan kireçlenmeler temizlenir veya sıkıntılı tüm parçalar değiştirilebilir.