Hava Kompresörleri

Basınçlı Hava; elektrik, doğamdaz ve sudan sonra, endüstride en sık kullanılan dördüncü yardımcı kaynak olarak kabul edilir. Basınçlı hava, atmosferik havanın kompresör vasıtası ile sıkıştırılması sonucu elde edilir. Çalışma basıncına göre, düşük basınç kompresörler, orta basınç kompresörler ve yüksek basınç kompresörler olarak kategorize edilirken, endüstride yoğun olarak pistonlu ve vidalı kompresör tipi kullanılmaktadır. 16 bar’ın üzerinde işletme basıncının istendiği durumlarda pistonlu kompresörler tek alternatif halini almaktadır. 6 ila 10 bar arasında vidalı kompresörler daha verimli olmaktadır.


DMD Serisi (2,2-22 kW)

DMD serisi kompakt hava kompresörleri, küçük işletmelerde ağır çalışma koşullarında yüksek verimlilik için tasarlanmıştır. Kolay kurulum, yer kaplamaz ve servis kolaylığı olan bir üründür.

Kataloğu incelemek için tıklayın.

DMD Serisi (30-75 kW)

DMD Plus serisi kompresörleri farklı uygulama alanlarında maximum performansla çalışabilme amacıyla üretilmiştir. Minumum çalışma alanı gerektiren dizayn ile tasarlanmış ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Kataloğu incelemek için tıklayın.

EKO Serisi (30-75 kW Direkt Akuple)

Üstün performans ve verimlilik. Geliştirilmiş rotor profili, azaltılmış basınç kayıpları. Ana bünyede, Belçika‘da dizayn edilmiş ve üretilmiş vida blokları. Entegre direk transmisyon. Kaplinsiz, direk motor ile vida grubunun bağlantısı sayesinde minimum transmisyon kaybı.

Kataloğu incelemek için tıklayın.

EKO Serisi (90-315 kW Direkt Akuple)

Üstün vida elementi maksimum serbest hava dağıtımı ve düşük enerji tüketiminin optimum kombinasyonunu sağlamaktadır. En son teknolojiye sahip kompresör elemanı, verimlilik sınıfı 1 (NEMA IE3) elektrik motorlarıyla güçlendirilir ve maksimum paket verimliliğine katkıda bulunur. Yetkin Ar-Ge departmanına sürekli yatırım yaparak verimliliği en üst düzeye çıkararak üstün müşteri değeri sağlar.

Kataloğu incelemek için tıklayın.

EKO Pistonlu Kompresör

Pistonlu hava kompresörleri pozitif yer değiştirmeli (deplasmanlı) kompresörlerdir. Bunun anlamı, havanın kapalı bir hacim içinde ötelenerek sıkıştırılması, yüksek basınçlı tarafa doğru ötelenmesidir.

Kataloğu incelemek için tıklayın.